Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się gry planszowe, jest to świetne rozwiązanie na spędzenie czasu razem z rodziną i dobrą zabawę. Ale gra planszowa to też idealny pomysł na fajny prezent praktycznie dla każdego! Dlatego też, poniżej przedstawiamy ranking najbardziej popularnych gier familijnych.

Hej, to moja ryba!

To bardzo prosta gra logiczna z elementami strategii w przyjemnym klimacie kojarzącym się nieco z komiksami.W sprzedaży są dostępne wersje z rożnymi grafikami. A gra daje wiele okazji do akcji które są "nie miłe" ale grajest krótka, więc szybko możemy się za to odpłacić, proponując rewanż.

Dobre i Złe Duchy

Gra jest świetną, prostą propozycją dla rodziny, ale niestety ma jedną wadę - nie może grać w nią więcej niż dwie osoby.
Ticket to Ride: Europe (Wsiąść do pociągu: Europa)

Jest to gra, która spodoba się każdemu, i tym małym i tym dużym. Ma proste zasady, jest przyjemna, emocjonująca, i wymaga od nas myślenia, ale w rozsądnych granicach. Przeznaczona jest już dla osób od 8 roku życia.

Hacjenda

Hacjenda to bardzo prosta gra ekonomiczna. Wyjaśnienie nieskomplikowanych zasad zajmie tylko chwilę, a gra się bardzo przyjemnie. Gra ta przeznaczona jest dla osób powyżej 10 roku życia i ma to odzwierciedlenie w poziomie jaki sobą reprezentuje Hacjenda - trzeba trochę pogłówkować.

Jungle Speed Safari

Jest to gra zaliczana do typowych gier imprezowych, bo reakcje jakie wywołuje to przede wszystkim śmiech. Żeby grać trzeba być zręcznym, szybkim, uważnym, ale jak się nie uda – nic się nie dzieje. Gra przeznaczona jest już dla osób od 5 lat co jest dużym plusem, gdyż przy takiej rozrywce dobrze będa się bawić zarówno 5-letnie maluchy jak i dorośli czy też młodzież. Gra po prostu jest fajna.

Timeline

Timeline jet grą banalnie prostą a jednocześnie edukacyjną. Z własnego doświadczenia wiem, że ta gra po prostu się nie znudzi. Warto więc mieć ją w swojej biblioteczce z grami, warto też kupić ją jako prezent - spodoba się praktycznie każdemu.

Polowanie na Robale

Polowanie na Robale to gra losowa z elementami strategii, co też ma swój urok i potrafi nieźle rozruszać towarzystwo. Rozgrywka jest szybka, prosta, przyjemna i radosna – czego chcieć więcej podczas wspólnego rodzinnego wypoczynku? Uwaga, z doświadczenia mogę powiedzieć, że ta gra jest również ogromnie wciągająca.

Mały Książę

Ta gra jest również dedykowana osobom mającym skończone 8 lat, ale w mojej prywatnej opinii niejeden mądry i bystry 6-7 latek da sobie radę. Gra Mały Książę jest piękna, bajkowa i kolorowa.