Ostatnimi czasy ogromną popularność zyskały gry rodzinne. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu razem, dobrą zabawę, emocje i zbliżenie się do siebie rodziny. Poniżej więc przedstawiam wam zestawienie najchętniej wybieranych gier rodzinnych:

Gra polega ona na obstawianiu, który wielbłąd jako pierwszy, a który jako ostatni, przekroczy linię mety. Gra uwalnia wśród grających wiele emocji, od radości i zachwytu po jęki rozpaczy kiedy inny wielbłąd niż obstawialiśmy wychodzi na prowadzenie. W grze może wziąć udział od 2 do aż 8 osób,a czas trwania jednej rozgrywki to około 20-30 min. Gra przeznaczona jest dla osób w wieku od 8 lat.

Colt Express

Jest to gra planszowa, w której gracze programują swoje ruchy. Gra ta jest nieco chaotyczna, ale co jest niewątpliwie dużą jej zaletą to fakt, że posiada trójwymiarową makietę pociągu. To na tej makiecie toczy się cała rozgrywka. Colt Express jest grą która wywoła wiele śmiechu i radości, a piękna makieta spodoba się i zachęci do gry również tych młodszych członków rodziny. W grze może brać udział od 2 do 6 osób, a jedna rozgrywka trwa od 30 do 40 min. Minimalny wiek w tej grze został określony na 10 lat.

Small World

Small World jest grą strategiczną, w której gracze wybierają rasę i próbują zając nią jak największą liczbę terenów na planszy. Zajęte tereny dają natomiast dochód, który pozwala wykupić kolejną rasę, oraz jest liczony jako punkty zwycięstwa, czyli wygrywa ten, który więcej zarobi. Gra jest przyjemna i nie jest tak skomplikowana jak może się wydawać na samym początku. Spodoba się wszystkim. W grę może grać od 2 do 5 graczy a jednak rozgrywka trwa około 40 - 80 min. Gra jest przeznaczona dla osób powyżej 8 roku życia.

Catan

Jest to gra planszowa w której to rzut kością decyduje o tym, jakie surowce zostają w danej turze wyprodukowane. Wyprodukowane surowce dostają ci gracze, którzy mają osady przy wylosowanych polach na planszy. Gra plega na umijętnym negocjowaniu i wymienianiu się tak by móc dalej się rozwijać. Gra Catan przeznaczona jest dla 3 - 4 graczy w wieku minimum 10 lat, a jedna rozgrywka może trwać od 1-2 godzin.

Splendor

Splendor to gra abstrakcyjna o prostych regułach, której zasady da się wytłumaczyć w krótką chwilę. Gra polega na zbieraniu jak największej ilości kart, które "kupujemy" za pomocą specjalnych żetonów, karty które kupujemy mają punkty - wygrywa osoba z największą ilością zdobytych punktów. Splendor jest grą przeznaczoną dla 2 - 4 graczy, a jedna rozgrywka trwa około 30 min. Minimalny proponowany wiek przez producenta to 10lat.