Gry planszowe zyskują ostatnimi czasy na popularności. Prócz świetnej rozrywki dla dorosłych jest to również bardzo dobra alternatywa dla dzieci, która zapewni im dobrą zabawę i emocje bez korzystania z Internetu czy komputera a w prawdziwych okolicznościach i z prawdziwymi ludźmi. Poniżej przedstawiam kilka propozycji gier skierowanych do dzieci.

Jenga

Gra ta polega na budowaniu wieży z klocków. Brzmi prosto, ale w rzeczywistości sprawa się komplikuje gdy zdajemy sobie sprawę, że do budowy wykorzystujemy tylko i wyłącznie te klocki, które uda nam się z tej wieży wyciągnąć, nie burząc jej przy tym i używając tylko jednej ręki. Powiedzcie mi, kto nie lubi budować z klocków? No właśnie, lubimy to my i uwielbiają to dzieci - to kolejny produkt must have!

Pędzące żółwie

Gra ta polega na wyścigu żółwi, którymi gracze poruszają za pomocą kart. Jeden żółw może wskoczyć drugiemu na plecy (a drugi trzeciemu i tak dalej i tak dalej) dzięki czemu możemy czasem przemieszczać kilkoma żółwiami naraz. Celem jest doprowadzenie swojego żółwia najwcześniej do mety. Zdecydowanie polecam, dla mniejszych i większych.

Activity

Czyli znane nam wszystkim i do tej pory chętnie przypominane podczas imprez kalambury, tylko w całkiem nowej odsłonie. Możemy sprawdzić się w pokazywaniu haseł, rysowaniu ich i podpowiadaniu. Do tego kolorowa plansza i klepsydra która sprawia dzieciom frajdę. Zdecydowania polecam tą grę, świetnie wpływa na poszerzenie słownictwa, rozwój wyobraźni i uspołecznienie dzieci.

Potwory do szafy

To gra z serii tych przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców. Gra składa się z szafy i kart memo z obrazkami potworów, każdy z nich boi się jakiejś zabawki i jeśli je ujrzy to chowa się w szafie. Zadaniem dzieci jest wsadzenie do szafy wszystkich potworów. Ta gra jest idealna dla dzieci, a co jest fajne, gra może pomóc niektórym maluchom z problemami z zasypianiem, albo strachem przed potworami.

Monopoly

To gra którą zna chyba każdy i ja osobiście nie znam osoby która by nigdy się z nią nie zetknęła. W Monopoly wiele zależy od szczęścia, ale jest też strategiczne myślenie, a dla dzieci z podstawowych umiejętności na przykład nauka liczenia.

Dobble

Jest to jedna z tych gier, które koniecznie trzeba mieć w swojej biblioteczce, idealna dla każdego w każdym wieku, a tym bardziej dla dzieci. Jest to jednocześnie jedna z lepszych gier w które grałam. Gra sprawdza przede wszystkim naszą spostrzegawczość i umiejętność szybkiego reagowania. Dobble polega na tym, aby jak najszybciej znaleźć dwa identyczne symbole na dwóch różnych kartkach. I zawsze jest jeden symbol który łączy dwie dowolne karty, czemu więc czasami nie możemy znaleźć rozwiązania? Presja czasu? Ostrzegam - ta gra wciąga.