Smart egg to idealna rozrywka podczas wielkanocy - jednoosobowe łamigłówki w kształcie jajek pozwolą nam zapełnić czas nie odchodząc symbolicznie od tych właśnie świąt. Ale oczywiście gra ta sprawdzi się również w każdy inny dzień roku. 

Groovy, Hive i Techno.

Groovy, Hive, Techno to nazwy odmian łamigłówek o kształcie jaj, stanowią one część dużo większej serii, w której znajdują się również Jester, Lava i Skull. Każde z sprytnych jaj ma oczywiście przypisany odpowiedni poziom trudności od 3 do 9. Ponad wymienione już jajka wydane zostały również trzy „smocze jaja” - Blue Dragon, Red Dragon i Black Dragon, ich poziomy trudności są oznaczone już nie cyfrowo a literami A, B i C.

Smart egg - jak działa?

Jajka mają system dziurek i ścieżek, każde inny, którymi możemy prowadzić specjalny patyczek, dołączony do jajka. Zadaniem gracza jest włożenie patyczka do otworu na szczycie jajka (tym cieńszym) a następnie takie nim manewrowanie aby wydobyć patyczek drugim końcem jajka.

Czym różnią się od siebie poszczególne wzory?

Groovy są to najłatwiejsze z jajek - poziom trudności został określony jako 3, aby rozwiązać prawidłowo zadanie wystarczy kilka wprawnych ruchów. Swoim wzorem i grafiką nawiązują do baśni o rycerzach i skarbach. Hive jest już trudniejszą zagadką, mimo zewnętrznego podobieństwa do swego poprzednika układ w środku jest zupełnie inny. Wyglądem Hive przypomina os, albo szerszenie. Są to łamigłówki na poziomie 4. Techno - przedstawia jajka właśnie w takim stylu, możemy więc dostrzec na jajeczkach na przykład kontury ścieżek układów scalonych. Poziom trudności tych łamigłówek określono na 7. Tym razem proste manewrowanie pałeczką, bez większego wysiłku może nie przynieść oczekiwanych efektów, a my przy tej łamigłówce będziemy musieli wytężyć nieco swój umysł. 

Czy warto kupić Smart egg?

W mojej opinii logiczne zagadki ukryte w ładnych kolorowych jajeczkach nie zachwycą nas na długo - z powodu dość niskiego poziomu trudności tych właśnie łamigłówek, ale może to być świetna rozrywka dla młodszych lub amatorów w dziedzinie łamigłówek i logicznych zagadek. Dlatego też, zdecydowanie mogę polecić kupienie Smart egg - jako prezent na święta, urodziny, czy też bez okazji dla tych młodszych, może zapoczątkuję to pasje do takich jednoosobowych gier logicznych? Jest to również bardzo fajna opcja na długie nudne podróże w pociągu czy też samochodem - smart egg na pewno zajmie dzieciom chwilę czasu a nam dorosłym da odetchnąć. Jeżeli chcielibyśmy kupić takie zagadki logiczne dla siebie w mojej ocenie 2-3 trudniejsze modele będą ciekawym uzupełnieniem kolekcji ale kupienie całej serii zadowoli raczej jedynie kolekcjonerów, a nam nie da należytej rozrywki.