Poker jest tak zwaną "grą dżentelmenów", dlaczego? Bo gra w niego wymaga od graczy wielu umiejętności, myślenia strategicznego i pilnowania swoich emocji. Ta wyrafinowana, elegancka wręcz gra oprócz źródła rozrywki często stanowi źródło napływu gotówki - w końcu w pokera na najwyższym poziomie gra się na pieniądze, a najlepszy gracz zgarnia pule gotówki. W dzisiejszych czasach w pokera możemy grać nie tylko na spotkaniach towarzyskich czy też w klubach do tego przeznaczonych ale również poprzez Internet - online - w ten sposób też możemy grać na pieniądze.

Poker online

Poker online zyskał swoją popularność poprzez wszechobecny dookoła nas świat online oraz możliwość gry bez wychodzenia z domu. Innych graczy też dużo łatwiej będzie nam znaleźć przez Internet - praktycznie przez całą dobę ktoś chętny do gry w pokera jest dostępny. Fajną opcją jest to, że tak jak kiedyś młodzież ucząc się grać w pokera grała np "na zapałki" tak i my grając online nie musimy tracić pieniędzy w procesie nauki skomplikowanych zasad i szlifowania strategii, wiele platform oferuje nam wirtualne żetony dzięki, którym możemy grać, a grę na pieniądze możemy zacząć dopiero w momencie gdy będziemy pewni, że jesteśmy na to gotowi. Internet daje nam również wiele stron, blogów, filmików i poradników dotyczących zasad gry w pokera i strategii gry. Nauczeniu się kilku strategii jest wręcz niezbędne jeśli chcemy myśleć o próbie wygrania jakichś pieniędzy.

Czym jest strategia?

Strategia to opracowane przez kogoś zasady i wskazówki dotyczące gry. Sam też jako doświadczony gracz możesz tworzyć swoje strategie. Strategia określa na przykład kiedy wejść do gry, kiedy zrzucić karty lub kiedy przebić innych graczy. Musisz również nauczyć się szacować jakie masz szanse i to wszystko w trakcie rozgrywanej właśnie partii. Robi się to za pomocą prawdopodobieństwa obliczając możliwość wypadnięcia danego układu kart w stosunku do twoich kart.

Turnieje gry w pokera w życiu rzeczywistym

Możesz także spróbować zagrać w organizowanych w Europie i na świecie turniejach aby sprawdzić swoje siły w tej dziedzinie. W Polsce poker uznawany jest za hazard, lecz już tuż za naszą granicą organizowane są regularnie turnieje. Mowa tu na przykład o Ostrawie w Czechach. W grze na żywo musisz pamiętać oprócz strategii i zasad również o emocjonalnej stronie gry. Niezwykle ważne jest zachowanie spokoju, panowanie nad emocjami oraz zachowanie tak zwanej "kamiennej twarzy" podczas spoglądania na karty lub "blefowania". Dlatego też turnieje organizowane w warunkach realnych są o wiele trudniejsze od tych prowadzonych online.