VETO! to polska gra karciana stworzona przez Krzysztofa Schechtela z fabułą opartą na czasach szlacheckich. Ta gra jest dla was jeśli lubicie kolekcjonerskie gry karciane, lub jeśli szukacie gry z polskim tłem i tematyką historyczną.

Na czym opiera się gra karciana VETO!?

Gra ta rozgrywa się w XVII-wiecznej Rzeczpospolitej, gdy umiera Władysław IV Walezy i zaczyna się walka o to kto zasiądzie na tronie Rzeczpospolitej. Gra łączy w sobie postacie historyczne takie jak Bogusław Radziwiłł, czy też Jan Kazimierz, postacie literackie jak na przykład Wołodyjowski, Skrzetuski, oraz treści z staropolskich mitów i legend - a więc czarty i upiory.

Na czym polega gra VETO!?

Aby zagrać w tą grę musimy przede wszystkim zdecydować się na to jakie karty będziemy zbierać, w zakupie dostępne są aktualnie cztery wersje zestawów kart podstawowych: Awanturnicy, Radziwiłłowie, Dworscy i Wiśniowieccy. Po wyborze talii podstawowej możemy uzupełniać ją oczywiście o karty specjalne dostępne w taliach uzupełniających.

Frakcje a styl gry

Każda z frakcji wpływa na styl gry gracza. I tak możemy podsumować, że frakcja Awanturników będzie wprost idealna dla graczy którzy lubią prowadzić grę w sposób agresywny, w kartach z tej talii znajdziemy między innymi Kozaków i Panów Braci. Gracze którzy wybiorą frakcje Radziwiłłów to miłośnicy machinacji i machlojek politycznych, spisków i działań mających na celu wywołanie chaosu w grze, a twalii tej znajdziemy na przykład Bogusława Radziwiłła. Wiśniowieccy słyną natomiast z tego że szukają sławy i są chętni do bijatyk, a wśród kart z tej talii znajdziemy takie postacie jak Skrzetuski, Podpięta czy książę Jerema. Ostatnią frakcją są Dworscy - ta frakcja jest wręcz stworzona dla graczy, którzy wolą patrzeć na przeciwnika z góry i opływać w bogactwa, w tej talii znajdziemy wiele ważnych i wpływowych postaci, między innymi Jana Kazimierza.

Podsumowanie

Szlachecka Gra Karciana Veto! jest jedną z najpopularniejszych i najciekawszych rodzimych gier karcianych. Gra ta wyróżnia się przede wszystkim bardzo rozbudowaną taktyką, cudownym klimatem przenoszącym nas wręcz w czasy szlacheckie, oraz pięknie zaprojektowanymi kartami. Od razu trzeba nadmienić że gra VETO! do łatwych i prostych nie należy, ale im bardziej angażujemy się w rozgrywkę, tym większą odczuwamy później przyjemność z gry. Gra karciana Veto! to gra którą powinien przetestować każdy miłośnik gier karcianych, historii Polski oraz mitologii słowiańskiej. A jej piękne i profesjonalne wykonie tylko umili nam czas spędzony na graniu. Szczerze Wam ją polecam!