Ostatnimi czasy najczęściej wybieraną rozrywką, przede wszystkim przez ludzi młodych, ale również dzieci i dorosłych są gry komputerowe, czasami gry planszowe, które zaczęły zyskiwać popularność już jakiś czas temu. Ja chciałabym zachęcić was do powrotu do starych tradycyjnych gier w kart - bo czemu nie? A jak gra w karty to nie co innego jak poker. Dla wielu może wydawać się trudny i niezrozumiały, ale po wyjaśnieniu kilku podstawowych zasad będziecie grali w niego swobodnie i z pasją.

Podstawowe zasady gry w pokera.

Żeby zacząć grać w pokera powinniśmy najpierw zapoznać się z podstawowymi zasadami gry. Jeżeli nikt nie może wytłumaczyć nam ich w sposób jasny, zwięzły i prosty możemy zakupić specjalne poradniki lub przewodniki po tej grze. Wiele książek znajdziemy zajmujących się grami karcianymi, najlepsze będą oczywiście te z dużą ilości obrazków i pisane możliwie prostym językiem. Innym źródłem wiedzy na temat gier karcianych takich jak na przykład poker jest Internet, w którym znajdziemy wiele artykułów, poradników, przewodników, blogów a nawet filmików poświęconych właśnie zasadom gier karcianych. W Internecie oprócz podstawowych informacji dotyczących zasad gry w pokera znajdziemy również wiele trików i strategii gier - dla już bardziej zaawansowanych graczy. Warto o tym pamiętać i wrócić do tych informacji, ale dopiero jak opanujemy podstawy gry.

Gdzie warto szukać informacji na temat pokera?

Jeżeli temat pokera jest dla nas wyjątkowo interesujący polecam portal PokerBreak LIVE, gdzie znajdziecie opisy osiągnięć najlepszych polskich pokerzystów takich jak Krzysztof Czerwiński. Warto także zaglądać na różnorodne fora internetowe, gdzie opiniami, poradami i swoimi doświadczeniami dzielą się z nami ludzie z praktycznie całego świata. Możemy znaleźć fora dotyczące różnych gier karcianych, a inni użytkownicy na pewno chętnie pomogą rozwiać nasze wątpliwości czy też odpowiedzą na nurtujące nas pytania. Takie rady są niezwykle cenne, gdyż to właśnie one mogą być później nieocenione w naszej własnej grze. A jeżeli my mamy już pewne doświadczeniu w grze w pokera i wiedzę na ten temat, nie wahajmy się odpowiadać na pytania innych.

Gdy już poznamy wszystkie zasady podstawowe, a może również jakieś triki karciane to nie pozostaje nam nic innego jak zorganizować jakieś spotkanie ze znajomymi lub z rodziną i zaangażowanie do gry naszych bliskich. Taki wieczór pokerowy to jest świetny sposób na miłe spędzenie wieczoru. A przyszłościowo czemu by nie zorganizować turnieju pokera dla znajomych? To źródło niesamowitych emocji i przeżyć, a znajomi taki wieczór na pewno będą wspominać jeszcze przez wiele dni.